Statistics

ITUscheduler has

11029 users


Users have created

17159 schedules


2018-2019 Fall

has 4173 courses

Latest Refresh

AKM: Oct. 29, 2018, 11:47 p.m.


ALM: Oct. 29, 2018, 11:47 p.m.


ATA: Oct. 29, 2018, 11:48 p.m.


BEB: Oct. 29, 2018, 11:48 p.m.


BED: Oct. 29, 2018, 11:48 p.m.


BEN: Oct. 29, 2018, 11:48 p.m.


BIL: Oct. 29, 2018, 11:48 p.m.


BIO: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


BLG: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


BLS: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


BUS: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CAB: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CEV: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CHE: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CHZ: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CIE: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CIN: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


CMP: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


COM: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DAN: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DEN: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DFH: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DGH: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DNK: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


DUI: Oct. 29, 2018, 11:49 p.m.


EAS: Oct. 29, 2018, 11:50 p.m.


ECN: Oct. 29, 2018, 11:50 p.m.


ECO: Oct. 29, 2018, 11:50 p.m.


EHA: Oct. 29, 2018, 11:50 p.m.

Welcome to ITU Scheduler!


ITUscheduler is an open-source web application that allows Istanbul Technical University students to browse up-to-date & detailed information about courses and create schedules with ease. It has features like course queries according to days, notifying the user if a course is removed from SIS, exporting the schedule and so on. We also have some features planned like automatic schedule generation, displaying data from previous years, prerequisite checking, etc..

Developed by Doruk Gezici & Mehmet Altuner

We do not gurantee or can be responsible for the accuracy of information found here. If in doubt, please check SIS.

by dorukgezici, 2 months, 3 weeks ago

NASIL KULLANILIR?

  1. Hesabınızı oluşturduktan sonra "Courses" sayfasına giderek bu dönem almanız muhtemel olan bütün dersleri "My Courses"a ekleyin (aynı dersin farklı saatleri, farklı günleri dahil).
  2. Anasayfaya geri dönüp "My Courses" listesinden istediğiniz dersleri seçin ve "New Schedule" diyin. Sonradan o schedule üstünde çıkartma (Remove) ve ekleme (Add to Schedule) yapabiliyorsunuz, isterseniz başka alternatif programlar da oluşturup (New Schedule) kaydedebiliyorsunuz.

PS: Siteyi tasarlarken aklımızdaki plan bütün potansiyel dersleri "my courses" listesinde tutup schedule oluşturma sayfasında bunların arasından seçimler yaparak rahatça alternatif programları görebilmekti. Yani programı oluştururken her dersi tek tek "my courses" a ekleyip sonra schedule'a eklemeye kalkarsanız gerçekten çok zor olur kullanması. Yeni dönem gelince de anasayfada "My Courses" listesini "Remove All" diyerek temizleyebiliyorsunuz, kaydettiğiniz eski programlar kaybolmuyor.


by FıratÖncel, 9 months, 2 weeks ago

SIKÇA SORULAN SORULAR

BURADA YANITLANAN SORULAR RESMÎ BİLGİ DEĞİLDİR.


• Seçmeli dil dersi aldım ve kaldım. Mezun olamayacak mıyım?

Seçmeli dil derslerinin(“ALM”, “FRA” vb.) mezuniyete herhangi bir etkisi yoktur. Kalmanız durumunda transkriptinizde görünecek olan “BZ” veya “VF”nin mezuniyete herhangi bir etkisi olmayacaktır. Resmî bilgiye http://www.sis.itu.edu.tr/tr/ders_programlari/ adresinden ulaşabilirsiniz.


• XYZ 123/123E kodlu dersi aldım kaldım veya yükseltmek istiyorum ancak bana İngilizcesi/Türkçesi uyuyor alabilir miyim?

Evet, daha önceden Türkçesini aldığınız bir dersin İngilizcesini ya da İngilizcesini aldığınız bir dersin Türkçesini “Dersi Alabilen Programlar” kısmında bölümünüzün kodu yazması halinde alabilirsiniz.


• ING 103X dersinden kaldım ING 103Y dersini alırsam birbirinin yerine geçer mi?

Evet, ING 103 dersleri birbirinin yerine geçmektedir. Sadece son aldığınız ders ortalamanızı etkileyecektir.


• ABC 456 kodlu a kredili seçmeli dersten kaldım, aynı ders paketinden ABC 457 kodlu dersi alırsam ortalamama ne olur?

Bu durumda ABC 456 kodlu ders ortalamanızı etkilemeye devam edecektir ancak ABC 457 kodlu dersi geçip tüm derslerinizi tamamlamış olacaksınız. Her iki ders de ortalamaya katılmaya devam edeceği için bölümünüz toplamda X krediyse siz X + a kredi üzerinden mezun olmuş olacaksınız.


• Ortalamam şu kadar, kaç kredi alabilirim?

ORTALAMA MAKSİMUM KREDİ
0-Gözetim 18
Gözetim-2.24 22
2.25-2.99 25
3.00+ 25+

Not: Gözetim durumu sınırı, 1. (0-34.99 kredi ders tamamlayan) ve 2. (35-74.99) kredi arası ders tamamlayan) sınıflar için 1.80; 3. (75-109.99 kredi ders tamamlayan) sınıflar için 1.90 iken 4. (110 ve üzeri kredi ders tamamlayan) sınıflar için ise 2.00’dır.


Kesin bilgiye ulaşmak için öğrenci işlerine veya bölümünüze danışabilirsiniz. Yönetmelikte de aradığınız sorulara cevap bulmanız olası.

İTÜ Lisans Yönetmelik